4G вже в Україні, чи час думати про 5G

21 Мая, 2018 11:18
Багато абонентів в Україні вже встигли випробувати зв'язок четвертого покоління. За даними мобільних операторів, тільки за перший тиждень роботи нової мережі нею скористалося понад 1 млн українців. А поки ми з вами звикаємо до нової мобільної реальності, в світі активно заговорили про комерційнийзапуск наступного покоління зв'язку - 5G. Думки з приводу цієї технології розділилися: одні вважають її переоціненою і не очікують глобальних змін, а інші впевнені в тому, що 5G стане революційним проривом, який вийде за рамки індустрії телекомунікацій.

Кілька місяців тому стали відомі дати запуску перших комерційних мереж 5G. У березні відразу кілька американських операторів, включаючи AT&T, T-Mobile та Verizon, заявили про плани запустити мережі п'ятого покоління у великих містах США вже у 2018 році. Не відстають й інші ринки. Наприклад, до кінця поточного року комерційний запуск 5G очікується в Китаї. Ймовірно, найближчим часом ми почуємо ще більше анонсів від операторів, які активно тестували нову технологію у Швеції, Німеччині, Італії, Південній Кореї, Японії та інших країнах. Абсолютно зрозуміло: 5G швидко стає реальністю.

Здавалося б, сучасні 4G мережі вже надають абонентам високу швидкість передачі даних. Її цілком вистачає, щоб комфортно дивитися онлайн HD-відео, здійснювати відео-дзвінки і завантажувати на ходу "важкі" файли. До того ж, ємності LTE мережі достатньо, щоб забезпечити зв'язок у місцях великого скупчення абонентів — наприклад, під час футбольного чемпіонату або концерту. Що ж ще можуть запропонувати абонентам мобільні технології?

ЧИТАТЬ МАТЕРИАЛ

Комментарии:

НОВЫЕ СТАТЬИ

Больше всех в мире на ИТ тратит Amazon
Владимир Смирнов Сегодня 09:48
Тенденции украинского рынка ЕСМ в 2018 году
По материалам "Center ECM" Вчера 10:01
Intel поглотит AMD. Возможно
Владимир Смирнов 17 Января 10:03