Навіщо сільському господарству діджиталізація?

12 Октября, 2018 12:32
За даними Організації Об’єднаних Націй, до 2050 року населення планети становитиме 10 мільярдів осіб, що вдвічі більше, ніж було ще в 1987 році. Це означає, що для того, аби виготовити достатню кількість продуктів харчування, обсяги врожаю з одного гектара доведеться подвоїти. Проте саме завдяки діджиталізації ці проблеми, наявні в сільському господарстві усього світу, зможуть бути розв’язані. Та як досягти кращих показників урожаю з огляду на погодні умови та низку інших причин?

Сільське господарство в Digital епоху

Під впливом цифрової трансформації агробізнес доволі швидко змінюється, а традиційні кордони та сегменти цієї галузі — розмиваються. Робототехнічне землеробство зараз набирає обертів у всьому світі, хоча ще кілька десятиліть тому це здавалося якоюсь туманною перспективою. Для точного землеробства, що базується на основі ґрунтових карт, використання супутників і дронів, а також додаткових даних, отриманих за допомогою Інтернету речей (IoT), новітні технології дають змогу збільшувати обсяги виготовлених продуктів, використовуючи при цьому меншу кількість ресурсів і відведених площ. Наприклад, за допомогою аналітичних даних фермер із Кенії, застосовуючи дрони, може доставити корисних комах у потрібне саме зараз місце. Фермер, який вирощує пшеницю в Канзасі, зберігає чистоту ґрунтових вод, користуючись добривами лише там, де це потрібно. Отже, фермерство вже незабаром може стати більш точним, стабільним та екологічним. 

 • Покращення ефективності сільського господарства
Збільшення попиту на харчові продукти на ринках, що розвиваються, зумовлене зростанням кількості населення в цих країнах, адже їхні жителі звикли споживати велику кількість м’яса та інших калорійних продуктів. З іншого ж боку, дефіцит деяких ресурсів, зокрема води та корисних копалин, у багатьох частинах світу перетворюється на ще більшу проблему.
Наприклад, однією з найпоширеніших у світі рослин, багатих на цукор, є цукрова тростина. Нещодавно її також почали використовувати для виробництва біопалива й електроенергії. Однак через зростання кількості населення збільшується і видобуток цієї рослини. Це означає, що для максимального врожаю цукрової тростини на мінімальних площах, які до того ж відрізняються різним кліматом і типом ґрунту, особливу увагу потрібно приділяти технікам вирощування та використанню необхідних ресурсів.
Крім того, важливо впроваджувати нові технології, які не лише дають змогу економити час і гроші, а й забезпечують більш екологічний підхід. Так, при збиранні врожаю вручну за годину можна отримати близько 500 кг цукрової тростини, а завдяки механічному способу — 100 тонн. Цьому сприяє супутникова система управління комбайнами, яка здатна відстежувати сліди від коліс задля максимального збору врожаю та мінімізації часу і палива. 

  ЧИТАТЬ МАТЕРИАЛ

  Комментарии:

  НОВЫЕ СТАТЬИ

  Dell впервые стала лидером рынка ноутбуков
  Владимир Смирнов 21 Февраля 09:30
  Softprom by ERC - официальный партнер Rhebo в Восточной Европе
  По материалам Softprom by ERC 20 Февраля 09:30
  Вебинар 19.02: Symantec Endpoint Detection and Response
  По материалам Oberig IT 18 Февраля 08:47
  Слухи: Cisco хочет купить FireEye
  Иван Петров 17 Февраля 09:58
  Открой меня
  Обратите внимание: ×