EDITORS' CHOICE

Битва за TikTok - новый вид войны. В этот раз США победили Китай. Но схватка продолжается

22 сентября, 2020. 01:09
Коротка передісторія. Президент США Дональд Трамп видав указ про заборону роботи китайської соцмережі TikTok в США. Причина – національна безпека, бо у соцмережі було зареєстровано приблизно 100 млн користувачів із США, і доступ до їх особистих даних міг отримати уряд Китаю. Умовою продовження роботи TikTok в країні був продаж частки сервісу в США американській компанії. Згідно указу Трампа, відповідна угода повинна відбутися до 20 вересня - після цього робота TikTok в США була б заблокована.

Далі була жорстка боротьба, хто викупить частку американського бізнесу TikTok. Переговори про покупку вели Microsoft, Twitter і Oracle. Лідером якийсь час вважалась Microsoft, але остаточно гонку виграли розробник програмного забезпечення Oracle та продуктова мережа Walmart. Компанії стануть власниками 20% додатку TikTok. Операцію вже схвалив Дональд Трамп. Це означає, що соцмережа продовжить працювати в США. А Oracle буде зберігати дані американських користувачів TikTok в своїй хмарі.

Не питайте мене, навіщо американському аналогу нашого Сільпо+Фокстрот соціальна мережа. Там окрема цікава історія. Те саме стосується Oracle, який до цього більше спеціалізувався на корпоративному секторі.

Врешті-решт, буде створена нова структура TikTok Global з орієнтовною вартістю $60 млрд. Чотири з п’яти місць в її управлінні буде за громадянами США. Контроль за самою технологією залишиться за китайцями. Але Oracle буде мати можливість все моніторити.

ЧИТАТЬ МАТЕРИАЛ
Комментарии: