Вибір редакції

IDC: Ринок квантових обчислень зростатиме до 7,6 мільярдів доларів США до 2027 року.

18 августа, 2023. 04:08
Теги: #IDC
Компанія International Data Corporation (IDC) опублікувала свій другий прогноз щодо світового ринку квантових обчислень. Аналітики повідомляють, що галузь розвивається повільніше, ніж очікувалося раніше, проте в найближчому майбутньому витрати в відповідній сфері продовжать стійко зростати.

За оцінками, у 2022 році обсяг сектора склав приблизно 1,1 млрд доларів. У 2027-му, передбачає IDC, витрати досягнуть 7,6 млрд доларів. Якщо ці очікування справдяться, показник CAGR (середньорічний темп зростання в складних відсотках) протягом п'яти років становитиме 48,1%.

Новий прогноз IDC значно обережніший порівняно з попереднім. Відзначається, що на витрати в галузі квантових обчислень негативно вплинуло декілька факторів. Це, зокрема, недостатній темп прогресу у розробці квантового обладнання. Ще одна причина - поява інших перспективних технологій, таких як генеративний ШІ, які, за очікуваннями, в найближчому майбутньому забезпечать більшу цінність для кінцевих користувачів. Крім того, сповільнення розвитку галузі квантових обчислень спричиняють макроекономічні фактори: високі процентні ставки і темпи інфляції, перспектива економічного спаду.

IDC очікує, що інвестиції на ринку квантових обчислень будуть зростати в середньому на 11,5% протягом 2023-2027 рр. і досягнуть майже 16,4 млрд доларів до кінця розглянутого періоду. У цю цифру входять вкладення, зроблені державними і приватними установами, витрати постачальників технологій і послуг, а також зовнішнє фінансування від венчурних фондів і приватних інвестиційних компаній.

Комментарии: