Вибір редакції

Intel розповіла про конструкцію та особливості Xeon Granite Rapids

01 сентября, 2023. 12:09
Теги: #Intel
Intel вже давно зіткнулася з проблемами щодо масштабованості процесорів, виготовлених за традиційною технологією з монолітним кристалом. У четвертому поколінні процесорів Xeon Scalable (Sapphire Rapids) можна побачити народження модульного підходу в версіях XCC, які об'єднують "склейку" чотирьох 15-ядерних чіплетів за допомогою EMIB. Проте ця модульність буде реалізована в повному обсязі лише у наступному поколінні, до якого належать Sierra Forest і Granite Rapids.

Новий підхід від Intel в багатьох відносинах нагадує той, що застосовується в процесорах AMD, але має свої відмінності. Наприклад, Intel вирішила залишити контролери пам'яті у складі обчислювальних чіплетів, тому IO-чіплети працюють лише з PCI Express і CXL, а також служать місцем розташування різних прискорювачів, таких як DSA, IAA, QAT і DLB.

Важливо відзначити універсальність портів I/O-чіплета, які можуть бути налаштовані як UPI, PCIe або CXL. При цьому можливі різні режими біфуркації, включаючи змішану роботу PCIe і CXL в межах одного контролера. Інтерфейс UPI працює зі швидкістю 24 ГТ/с, що в 1,8 рази швидше, ніж у попередньому поколінні, а зв'язок з прискорювачами дозволяє передавати 64 байти за такт, що вдвічі швидше, ніж у попередніх Xeon.

Компоненти нових Xeon все ще з'єднуються за допомогою EMIB, яка, зокрема, відповідає за прокладання інтерконнекту Intel Modular Mesh Fabric. Кожен чіплет матиме свої засоби управління живленням, але головним буде лише один контролер, відповідальний за цей процес. Сама фабрика інтерконнекту логічно монолітна і забезпечує повноправний і рівноправний доступ компонентів один до одного всередині одного процесорного роз'єму. Модульність дозволяє змінювати кількість стовпців і рядків меш-мережі всередині кожного кристала.

Щодо пам'яті: нові Xeon з P-ядрами відрізнятимуться підтримкою стандарту MCR (Multiplexer Combined Ranks) DIMM. За словами Intel і SK hynix, які вже демонстрували відповідні модулі, MCR DIMM стане найшвидшою серверною пам'яттю. Зі швидкістю 8800 МТ/с на модуль і 12 каналами Intel стверджує, що продуктивність підсистеми пам'яті у Granite Rapids буде вищою, ніж у Xeon Max з HBM2e, а звичайні Sapphire Rapids вона перевершить в 2,5 рази.

Звісно, Intel також не забула про підтримку CXL, оскільки концепція "відсутньої" пам'яті стає все більш популярною. Нові процесори отримають повну підтримку пристроїв пам'яті CXL Type-3, якої не має в Sapphire Rapids. Будуть реалізовані засоби багаторівневого розподілу (tiering), як апаратні, так і програмні, причому апаратний розподіл повністю прозорий для програмного забезпечення.

На відміну від Sierra Forest, Granite Rapids стане основою для серверів і систем, призначених не тільки для горизонтального масштабування, але і для вертикального. Тому один сервер може об'єднати до 8 процесорних роз'ємів, і така платформа відмінно підійде для будь-яких сценаріїв, де потрібна висока продуктивність.

Комментарии: