Вибір редакції

Windows припинила підтримку найновіших процесорів AMD

21 декабря, 2023. 11:12
Microsoft не додала підтримку найновіших процесорів AMD у Windows 11, обмежившись лише новинками Intel. Це сталося незважаючи на факт, що прем'єра останніх чіпів AMD відбулася лише за тиждень до презентації Intel Meteor Lake. Microsoft не надала пояснень свого рішення

Корпорація Microsoft оновила списки процесорів, які підтримуються операційною системою Windows 11, внісши туди багато нових чіпів Intel. Однак місця для не менш нових процесорів AMD у цьому списку не знайшлося.

Тепер Windows 11, яка є найсучаснішою настільною ОС Microsoft на кінець 2023 року, вміє працювати з процесорами Intel покоління Meteor Lake, прем'єра яких відбулася кілька тижнів тому. В той же час процесори AMD Ryzen серій 8040 і 8050, які з'явилися навіть раніше, ніж Meteor Lake (на тиждень раніше), цією операційною системою офіційно не підтримуються.

В останній раз Microsoft оновлювала список підтримуваних Windows 11 процесорів у серпні 2023 року. На той момент кількість присутніх у ньому чіпів AMD майже не змінилася.

Windows 11 відома своєю вибірковістю щодо «заліза» комп'ютера, на якому вона працює. Система з самого початку була дуже вимоглива до процесорів - їй потрібні мінімум Intel Core восьмого покоління, відоме як Coffee Lake, або AMD лінійки 2000 - і ті, й інші вийшли приблизно у 2018 році.

Якщо Windows 11 виявить у комп'ютері старіший процесор, почнуться проблеми з сумісністю. Система буде працювати, але без попереджень про те, що «залізо» не відповідає вимогам ОС, не обійдеться. Спочатку Microsoft навіть забороняла встановлювати Windows 11 на не підтримуване «залізо».

Те ж стосується й нових чіпів AMD. Якщо їх немає у списку, то завдяки Microsoft вони будуть страждати так само, як і користувачі застарілих моделей.

Microsoft ігнорує й інші процесори AMD - наприклад, топовий Ryzen 9 7945HX3D, який є першим мобільним процесором AMD з 3D V-кешем, все ще відсутній у списку підтримуваних у Windows 11. При цьому в переліку є поки неанонсовані процесори Intel Core i9-14900HX, Core i7-14700HX і i7-14650HX.

Також Windows 11 вміє працювати з процесорами на основі архітектури ARM. У цій частині переліку все без змін - процесори американської компанії Qualcomm займають основну частину списку.

Комментарии: