Новини

Foxconn: до 2027 року обсяг ринку інтелектуальних серверів досягне 150 мільярдів доларів.

18 августа, 2023. 04:08
Зростаючий попит на застосунки та сервіси генеративного ШІ сприяє швидкому зростанню продажів спеціалізованих обчислювальних систем, про що заявив голова компанії Foxconn Лю Янвэй (Liu Yangwei). За його оцінками, які наводить ресурс AnandTech, до 2027 року обсяг ринку ІІ-серверів досягне 150 мільярдів доларів.

Відзначається, що ІІ-сервери - це відносно нова категорія продуктів для дата-центрів, в яких використовуються прискорювачі або спеціалізовані чіпи зі швидкою пам'яттю. Тому такі системи, як правило, значно дорожчі, ніж традиційні сервери для ЦОД і підприємств.

Як зауважив господин Янвэй, попит на ІІ-сервери стрімко зростає. Згідно з прогнозами, на кінець 2023 року продажі такого обладнання у грошовому виразі складуть приблизно 30 мільярдів доларів. У 2027 році, як уже було зазначено, витрати піднімуться до 150 мільярдів доларів. Таким чином, протягом п'ятирічного періоду очікується п'ятикратне зростання продажів.

Для порівняння: в 2022 році розмір загального світового ринку серверів взагалі (з урахуванням систем всіх класів), за даними IDC, склав близько 123 мільярдів доларів. До 2027 року цей показник, як очікується, підніметься до 186 мільярдів доларів.

Основними замовниками ІІ-серверів Foxconn називає постачальників хмарних послуг. Такі гіганти, як AWS, Google Cloud і Microsoft Azure, постійно шукають передові серверні рішення для розширення спектра послуг та задоволення зростаючих потреб клієнтів у сфері ІІ. Голова Foxconn повідомив, що компанії належить більше 70% ринку інтерфейсних GPU-модулів і плат для серверів ІІ. Локалізація виробництва в США дозволяє Foxconn підтримувати партнерські відносини з найбільшими американськими хмарними провайдерами.

Комментарии: