Новини

Галій для виробництва чіпів та зброї подорожчав на 50% за два тижні

18 августа, 2023. 04:08
Теги: #Китай, #Bloomberg
Через санкції Китаю проти США та Європи галій здорожчав на 50% всього за два тижні. Китайська Народна Республіка (КНР) забороняє вивозити цей метал, а також германій, без спеціальних експортних ліцензій, які видаються з великою затримкою на короткі терміни як помста Заходу за численні обмеження. Багато компаній-експортерів були змушені припинити роботу.
Обмеження на експорт галію та германію, введені владою Китаю 1 серпня 2023 року, дуже швидко дали свої плоди. За інформацією Bloomberg, всього за два тижні галій здорожчав в полтора рази (на 50%), а його відвантаження з КНР майже зупинилися.

За інформацією видання, компанії, які займаються постачанням галію та германію, стоять у черзі на отримання ліцензії на вивіз цих металів з Китаю - такі нові вимоги місцевих влад, які стали відповіддю на санкції США, спрямовані на знищення китайської ІТ-галузі. І галій, і германій використовуються у виробництві напівпровідників, а також це невід'ємна сировина для випуску різноманітного військового обладнання. Галій, наприклад, застосовується в радарах ВМФ на кораблях для протиповітряної та протиракетної оборони, а також в армії та морській піхоті в наземних радарах для виявлення ракет, артилерії, мінометів, крилатих ракет і безпілотних літальних апаратів.

За оцінкою багатьох компаній, які займаються бізнесом з продажу металів і подали заявку на отримання ліцензії на експорт китайського галію та германію, цей процес може розтягнутися на кілька тижнів. Від моменту введення обмежень минуло менше місяця, а світовий ринок обох металів вже зіткнувся з обмеженням постачань.

Запитані Bloomberg фахівці не сумніваються, що світовий ринок і надалі буде реагувати зростанням цін на обмеження постачань. "Більшість великих споживачів за кордоном мають запаси матеріалів, які можуть підтримувати їх виробництво в умовах короткострокового дефіциту пропозиції", - сказав Ден Манайг (Dan Manaig), директор з глобальних продажів і стратегії китайського нафтопереробного заводу Wuhan Tuocai Technology Co. За його думкою, перша хвиля експортних заявок "створить ще більше турботи щодо пропозиції, і ринок відреагує зростанням цін".

Згідно з даними Fastmarkets, 9 серпня 2023 року галій торгувався по $400 за кілограм. Це найвищий показник з середини жовтня 2022 року.

Комментарии: