Новини

Google Cloud оголосила про запуск перших інстансів на процесорах AmpereOne від компанії Ampere

01 сентября, 2023. 12:09
Ці Arm-чіпи мають від 136 до 192 обчислювальних ядер, кожне з яких здатне обробляти один потік інструкцій. Анонсовані інстанси отримали позначення C3A. Вони доступні у конфігураціях з кількістю vCPU від 1 до 80. Використовуються пам'ять DDR5 і локальні SSD необхідного обсягу. Заявлена пропускна здатність мережевого з'єднання — до 100 Гбіт/с.

Інстанси C3A вже інтегровані з численними сервісами Google Cloud, включаючи GKE, Dataflow, Cloud Batch і Dataproc, тому розробники можуть використовувати нові віртуальні машини зі звичними інструментами. Варто зауважити, що Arm-інстанси забезпечують покращення співвідношення ціна/продуктивність на 40% порівняно з порівняльними віртуальними машинами поточного покоління на процесорах з архітектурою x86.

Незабаром після запуску інстансів T2A Tau на чіпах Ampere Altra менше, ніж за рік, платформа Google Cloud представила рішення C3A. Це подією, яка має важливе значення для компанії Ampere. Учасники ринку вважають, що найближчим часом інші провідні облакові провайдери, включаючи Oracle Cloud Infrastructure та Microsoft Azure, слідуватимуть прикладу Google.

На даний момент доступ до інстансів C3A надається в рамках програми закритого передзамовлення. Щодо термінів запуску загальнодоступних версій нічого не повідомляється, тому хоча Google фактично є першим облачним провайдером, який запропонував інстанси з AmpereOne, інші гравці, особливо другого рівня, можуть випередити компанію і першими представити свої Arm-інстанси для загального використання.

Комментарии: