Статьи

SaaS-ринок України: 120 компаній та $550 млн інвестицій

23 июля, 2019. 09:07 UNIT.City, SaaS Nation, Center42
Теги: #Google, #SaaS, #UVCA
UNIT.City, SaaS Nation та Center42 представили дослідження українського SaaS-ринку. Автори звіту нарахували понад 120 українських SaaS-компаній, що створюють онлайн-продукти по бізнес-моделі підписки. Також SaaS Nation окремо презентував онлайн-каталог українських SaaS-компаній.

Що це таке

SaaS (software as a service) – це модель надання ліцензії на програмне забезпечення за передплатою. Найчастіше, мова йде про хмарні рішення. Наприклад, такі як Google Docs.

Інвестиції

За даними Deloitte та асоціації UVCA, саме онлайн-сервіси та software-компанії залучають найбільше інвестицій серед всіх категорій стартапів в Україні. На момент складання звіту, в SaaS-компанії з українським корінням проінвестували $550 млн. $476 млн з них залучили 6 компаній. 51% всіх інвестицій належать Grammarly та GitLab.

Ринок

В українських SaaS-компаніях працює понад 4 тисячі людей. При цьому, 50% ринку складають компанії, в яких працює менше 30 співробітників.

Більшість компаній вибирають B2B сегмент ринку, хоча лідери ринку за залученими коштами (Grаmmarly та GitLab) виросли саме на B2C.

Більшість офісів українських SaaS-компаній знаходиться в Києві – майже 57%. В Одесі – 10,2%, а Дніпрі – 9%.

«Чому ми вирішили зробити це дослідження? В Україні бізнеси за моделлю SaaS зростають швидше за всіх, це ті компанії, які більше за інших цікаві інвесторам. Плюс це світовий тренд. Gartner прогнозує, що вже в цьому році обсяг глобального SaaS-ринку виросте до $95 млрд. Ринок в найближчі кілька років буде зростати на 20% в рік, – каже Макс Яковер, СЕО та керівний партнер UNIT.City, – Ми віримо в потенціал цих компаній до зростання та виходу на глобальні ринки. Певен, в Україні дуже скоро з'являться нові Grammarly».

Ознайомитися із дослідженням можна за посиланням.

Огляд підготовлено командами SaaS Nation, інноваційного парку UNIT.City та центру інновацій Center42. В основі дослідження – опитування топ-менеджерів українських SaaS-компаній, в якому взяли участь понад 70 представників бізнесу.

Партнерами проекту також виступили компанії SpinBackup, Reply, YouScan та Digital Future.

Про UNIT.City

UNIT.City – перший інноваційний парк в Україні. Місце, де створюється екосистема та інфраструктура для розвитку бізнесу в сфері високих технологій й креативних індустрій. Мета парку – стати центром інновацій та точкою входу в Україну для інвесторів, партнерів та нових технологій з усього світу. Місцем, де концентрація компаній, стартапів, окремих фахівців, дослідницьких лабораторій дає умови для того, щоб бізнеси в межах парку зростали швидше, ніж поза ним.

Резиденти UNIT.City отримують тут: зустрічі з інвесторами, консультації, доступ до акселеративних і менторських програм, можливості для створення прототипів продуктів у лабораторіях, налагоджену інфраструктуру для роботи і життя.

Головний інвестор – Василь Хмельницький, засновник інвестиційної групи UFuture.

Про SaaS Nation

Єдина конференція для SaaS-бізнесу в Україні. SaaS Nation – майданчик для знайомств, обміну ідеями, досвідом, знаннями між людьми, які вже будують продуктові компанії.

Про Center42

Перша в Україні агенція інновацій. Center42 – партнер по побудові стратегії інновацій, пошуку внутрішніх і зовнішніх інновацій в організаціях, а також інших проектів, пов'язаних зі стартапами, технологіями та інвестиціями.

Комментарии: