Статьи

Поточна ситуація у кібербезпеці: шість прогнозів від Tenable на 2023 рік

06 апреля, 2023. 11:04 За матеріалами Oberig IT
Теги: #Tenable, #Oberig_IT
Пропонуємо ознайомитись із шістьма прогнозами від експертів Tenable на 2023 рік. 1 – Очікування сплеску атак з метою вимагання Минулого року ці атаки набули популярності серед кіберзлочинців, оскільки вони ефективніші та простіші у здійсненні, ніж атаки на шифрування даних, характерні для здирницького ПЗ.

_1________tenable__2023_

Бачачи, яких успіхів досягли групи, подібні до угруповання Lapsus$, у здирницьких атаках, зловмисники охоче наслідують їхню тактику. У 2023 році CISO повинні бути готові до сильнішої хвилі атак Ransomware.

Для отримання додаткової інформації про здирницькі атаки:

2 – OT-безпека уникне скорочення бюджету

Компанії уважно вивчать свої плани витрат на ІТ-кібербезпеку у новому році, оскільки складні макроекономічні умови зберігаються. Однак пріоритетом для них буде забезпечення безпеки критично важливих систем операційних технологій (OT), і відповідно збільшення витрат на них.

_2________tenable__2023_

CISO та їхні колеги на рівні керівників вищої ланки, а також ради директорів бачили наслідки резонансних кібератак на об'єкти критичної інфраструктури. Вони розуміють, що ризик для OT вищий і що економія на безпеці ОТ була б неправильним рішенням.

Ознайомтеся з наступними статтями Tenable, щоб дізнатися більше про безпеку OT:

3 – Постачальники SaaS будуть зазнавати хакерських атак

У міру зростання впровадження програм "програмне забезпечення як послуга" (SaaS), вони стають все більш привабливою ціллю для зловмисників, враховуючи модель поділу відповідальності та обмежені можливості моніторингу. У 2023 році це призведе до значного і помітного злому постачальників SaaS і ці інциденти перемістять безпеку SaaS в центр уваги.

_3________tenable__2023_

Цей прогноз є нагадуванням про те, наскільки важливо для організацій ретельно оцінювати готовність до кібербезпеки потенційних постачальників SaaS. Щоправда, проведення такої перевірки – процесу, офіційно відомого як управління ризиками постачальників, – не гарантує, що всі обрані вами постачальники SaaS ніколи не зазнають злому.

Однак це знизить ваш ризик, оскільки постачальники SaaS, які мають надійну практику забезпечення безпеки та дотримання нормативних вимог, з меншою ймовірністю стануть жертвами. Організаціям також слід вжити запобіжних заходів і мати план забезпечення безперервності бізнесу / аварійного відновлення на випадок, якщо один з їхніх постачальників SaaS буде атакований.

Ознайомтеся з наступними статтями, щоб дізнатися більше про управління ризиками, пов'язаними з постачальниками SaaS, а також про проактивне планування на випадок злому або серйозного збою, який може вплинути на вашу діяльність та дані:

4 – Атаки окремих урядів та держав будуть направлені на хмарні MSP-сервіси

Компанії все частіше використовують провайдерів керованих хмарних послуг (MSP) для швидшого та зручнішого розширення використання хмари, і цією тенденцією спробують скористатися зловмисники. Діючи від імені урядів ці зловмисники намагатимуться атакувати постачальників послуг та їх ключових клієнтів для здійснення геополітичного саботажу, поширення дезінформації, крадіжки інтелектуальної власності, компрометації критично важливої інфраструктури тощо.

_4________tenable__2023_

Тут ми знову маємо прогноз, який говорить про важливість прояву належної обачності при оцінці надійності процесів та інфраструктури кібербезпеки потенційного постачальника – в даному випадку, хмарних MSP, враховуючи ймовірність того, що зловмисники з національних держав полюватимуть за ними агресивніше.

Докладніше на цю тему:

5 – Дурниці в поспіху: багато організацій ігноруватимуть безпеку метавсесвіту

Організації поспішають відкрити бізнес, пов'язаний з ІТ, але, як це часто трапляється при впровадженні нових технологій, багато хто з них ставитиметься до кібербезпеки як до чогось другорядного, залишаючись вразливими перед безліччю нових і існуючих кіберризиків.

Насправді, нещодавно компанія отримали конкретний знімок того, як ці два фактори - прагнення до прийняття метавсесвіту у поєднанні з неготовністю до кібербезпеки - вже відіграють роль у звіті компанії Tenable. Measure Twice, Cut Once: Meta-curious Organizations Relay Cybersecurity Concerns Even as The Plung in Virtual Worlds ("Двічі відміряй, один раз відріж: мета-допитливі організації висловлюють занепокоєння кібербезпекою, навіть коли занурюються у віртуальні світи").

_5________tenable__2023__01
_5________tenable__2023__01

Дослідження, засноване на опитуванні 1500 фахівців у галузі ІТ, кібербезпеки та DevOps в Австралії, Великій Британії та США, показало, що 81% організацій або вже запустили пропозиції у метавсесвіті, або планують зробити це протягом наступного року. Проте менше половини почуваються дуже впевнено у боротьбі з загрозами у цих віртуальних світах.

Хорошим першим кроком для забезпечення надійного фундаменту кібербезпеки стратегії metaverse вашої організації є завантаження 18-сторінкового звіту, перегляд інфографіки та читання блогу про це. Ви також можете ознайомитися з цими статтями на цю тему:

6 – Економічна нестабільність підживлюватиме криптовалютне шахрайство

І останнє, але не менш важливе: Tenable прогнозує, що в міру того, як занепокоєння людей щодо глобальної економічної ситуації посилюватиметься, шахраї подвоюватимуть свої зусилля у схемах збагачення, агресивно продаючи фальшиві криптовалютні інвестиції на платформах соціальних мереж та онлайн-сервісах знайомств.

Тому, вступаючи у 2023 рік – не станьте жертвою криптошахраїв. Ось додаткова інформація на цю тему, яка може допомогти вам знизити ризик:

З питань проведення індивідуальної демонстрації, пілотного тестування рішення Tenable і організації партнерських тренінгів звертайтеся, будь ласка: [email protected], +38 073 168 08 65.
Джерело: https://bit.ly/3wvPCG2

Материалы по теме:
Комментарии: