Статті

SolarWinds Observability. «Спостережуваність» як новий підхід у моніторингу ІТ-інфраструктури

21 сентября, 2022. 10:09 За матеріалами Oberig IT
Теги: #Oberig_IT, #SolarWinds
Кінець 1990-х років був божевільним часом у технологічній індустрії. Apple перетворила “blueberry” на комп’ютер, Google все ще зберігав ефект “нової пошукової системи”, а Napster, поки Y2K нависав над нашими головами, показував усім, наскільки погано звучить музика Metallica.

Тим часом у гаражі в місті Талса, штат Оклахома, брати Дональд та Девід Йонс заснували компанію з розробки програмного забезпечення для моніторингу мережі та назвали її SolarWinds. Вони зупинилися на цій назві, незважаючи на те, що програмне забезпечення не мало нічого спільного ні з сонцем, ні з вітром, що викликало нескінченну плутанину на ринку.

На той час у світі засобів моніторингу мережі домінували інструменти командного рядка, які могли подобатися лише адміністраторам Linux. Брати Йонсе хотіли створити програмне забезпечення, яке міг би використовувати та оцінити кожен, незалежно від того, чи живе він у підвалі у батьків чи багатоповерхівці. Брати Йонсе досягли і того, й іншого, використовуючи просту формулу — зосередитись на створенні відмінних інструментів для клієнтів, які потребують вирішення проблем, з якими вони стикаються щодня.

З 1999 року SolarWinds продовжує дотримуватися цієї формули. В результаті ви могли помітити, що SolarWinds не завжди (або ніколи насправді) першими не виходить на ринок з продуктами та послугами для передових технологій. SolarWinds чекає появи потреб, а потім створює продукти та послуги для їх задоволення.

Варто визнати, що часто буває досить важко чекати, поки передові технології стануть мейнстримом і з’являться нові потреби, але це має сенс для бізнесу, тому що більшість корпорацій не стрибають з однієї блискучої технології на іншу, як дитина в магазині Apple. В цілому, корпорації, як правило, чекають плато продуктивності у циклі перспектив Gartner, перш ніж запроваджувати нові технології. Створення програмного забезпечення до досягнення ринкової стабільності пов’язане із ризиком.

Але зміни відбуватимуться, хоч і повільно, з часом. Компанії впроваджують нові технології, продукти та послуги також мають розвиватися. Інакше компанії ризикують втратити клієнтів. Тому не можна стояти на місці і не можна забігати надто далеко вперед – потрібно робити правильні кроки, щоб допомогти своїм клієнтам на їхньому шляху.

Ось приклад кроків, зроблених Solarwinds за останні кілька років:

· Додався моніторинг баз даних.

· Був доопрацьований моніторинг продуктивності додатків (APM).

· Було придбано VividCortex, отримавши хмарне SaaS-рішення, що поєднує APM та моніторинг баз даних.

· Здійснено перехід від традиційних моделей ліцензування програмного забезпечення до варіанту передплати.

Протягом багатьох років SolarWinds збирав шматочки зрілої, сучасної платформи моніторингу, начебто вони були камінням нескінченності.

Протягом усієї історії – SolarWinds підтримує клієнтів, надаючи продукти та послуги, щоб зробити їх повсякденне життя в ІТ простіше, або принаймні трохи більш терпимим.

 

SolarWinds пройшли довгий шлях від гаража в Талсі. І тепер настав час для наступного кроку.

Видимість

Світ технологій був зовсім іншим, коли брати Йонсе створювали перші версії програмного забезпечення SolarWinds у своєму гаражі. Хмари не було. Компанії розміщували власні центри обробки даних.

Тодішні інструменти моніторингу також відбивали цю реальність. І через двадцять років ми все ще бачимо на ринку ці застарілі інструменти та системи, створені в епоху до появи розподілених обчислень, віртуалізації та хмарних обчислень. Ціль цих інструментів – забезпечити “видимість” систем, допомагаючи користувачам дізнатися про виникнення проблем за допомогою попереджень, заснованих на порогових значеннях, що надаються постачальниками апаратного та програмного забезпечення, за яким ведеться спостереження.

Згрупувавши схожі об’єкти, системи моніторингу почали надавати корельовані метрики на багатьох рівнях інфраструктури. Ця еволюція була потрібна з двох причин. По-перше, у міру ускладнення середовища було важливо знати причинно-наслідкові зв’язки між різними частинами підприємства. По-друге, це дозволило користувачам ідентифікувати пов’язані структури та відносини, які, можливо, не були відомі раніше.

Однак однієї видимості вже недостатньо.

Сучасні системи

Тепер у SolarWinds є глобально розподілені програми з клієнтами по всьому світу. Потрібно отримати потрібні дані від потрібної людини у потрібний час, щоб ухвалити правильне рішення.

Поступово, з розвитком нових технологій, розвивалася і архітектура систем, а інструменти моніторингу йшли в ногу з часом. Сучасні інструменти моніторингу демонструють, що прикладні системи створюються для глобального розподілу, високої доступності та миттєвого масштабування. В результаті “адміністратори” перетворюються на “інженерів з надійності сайту“, які часто вивчають чотири golden signals (паралелізм, помилки, затримка, пропускна здатність) як перший крок для усунення проблем.

Поняття «спостереження»

“Спостережуваність” – це наступний крок після видимості. Саме слово прийшло з теорії управління – класичне визначення спостережуваності – це здатність визначити внутрішній стан системи на основі зовнішніх виходів. Швидкий пошук за цією фразою видасть десятки визначень спостережливості стосовно прикладних систем. Якби я застосовував спостереження до самого слова, я б сказав, що внутрішній стан спостережуваності – це одне з багатьох маркетингових повідомлень.

Загальне серед величезної кількості визначень спостережуваності:

· Висновок про працездатність за зовнішніми вихідними даними.

· Корельовані показники з усіх технологічних стеків.

· Автоматичні оповіщення та можливість відкривати заявки на інциденти.

· Використання AIOps та машинного навчання для виявлення аномалій.

· Надання практичних рекомендацій щодо вирішення проблем.

· Простота використання – від нуля до “вау” за менший час, ніж потрібно для заповнення контейнера для сміття.

· Аналітика та звітність.

SolarWinds вже має всі ці функції в портфелі продуктів і допомагає клієнтам зі своїми потребами в спостережуваності протягом багатьох років. Інструменти розвивалися разом із потребами клієнтів, які переводили свої застарілі системи до сучасних розподілених архітектур. Коротше кажучи, компанія розглядала зовнішні виходи платформи Orion® Platform, SolarWinds дійшла до висновку, що внутрішній стан спостерігається. Ви можете прочитати більше про Orion і еволюцію SolarWinds до спостережуваності у цьому пості від Head Geek®™ Кристал Тейлор.

SolarWinds запускає рішення SolarWinds® Hybrid Cloud Observability.

Воно включає ті ж продукти, які ви вже знаєте, в одному повнофункціональному рішенні.

З питань проведення індивідуальної демонстрації, пілотного тестування рішення SolarWinds і організації партнерських тренінгів звертайтеся, будь ласка: 
[email protected], +38 073 168 08 65.

Джерело: https://bit.ly/3NvJseQ

 

Материалы по теме:
Комментарии: