Вибір редакції

Обсяг світового ринку телеком-обладнання у 2023 році пішов на спад

25 марта, 2024. 09:03
Аналітична компанія Dell’Oro Group опублікувала результати дослідження глобального ринку телекомунікаційного обладнання у 2023 році. Відзначається, що після п'яти з половиною років зростання галузь пішла на спад у II половині року. В результаті обсяг галузі за підсумками 2023 року в цілому скоротився приблизно на 5%.

Dell'Oro Group враховує витрати за шістьма ключовими напрямками. Це рішення для організації широкосмугового доступу, мікрохвильових ліній, оптичних мереж, мобільних базових мереж (MCN) та мереж радіодоступу (RAN), а також комутатори та маршрутизатори для сервіс-провайдерів.

Аналітики кажуть, що результати 2023 року виявилися гіршими за прогнози. До зниження доходів, зокрема, призвело повільніше, ніж очікувалося, розгортання мереж 5G з автономною архітектурою (5G SA). Крім того, після двох років значних інвестицій у PON оператори скоротили капітальні витрати на розширення широкосмугових каналів для домогосподарств.

З регіональної точки зору зафіксовано значний спад у Північній Америці. Без урахування цього регіону весь інший ринок продемонстрував зростання за підсумками 2023 року. Негативний вплив на галузь продовжують мати наслідки пандемії COVID-19, через яку постраждали ланцюжки поставок. До того ж на продажі негативно впливають макроекономічні фактори, високий рівень інфляції та коливання курсів валют.

Huawei, незважаючи на санкції з боку США, продовжує зберігати свої позиції світового лідера в галузі телекомунікаційного обладнання. Частка цієї китайської компанії у 2023 році досягла 30% проти 28% роком раніше. На другому місці знаходиться Nokia, яка контролює 15% світового ринку (як і роком раніше). Трійку замикає Ericsson, чия частка скоротилася з 14% у 2022 році до 13% у 2023-му. Далі йдуть ZTE та Cisco з результатом 11% та 6%.

Комментарии: