Новини

Fujitsu розробляє 2-нм серверний Arm-процесор MONAKA з 150 ядрами, який підтримує PCIe 6.0 і CXL 3.0

13 октября, 2023. 11:10
Теги: #ЦОД, #ARM, #Fujitsu, #TSMC
Процесор MONAKA компанії Fujitsu знаходиться в стадії розробки, і вперше про нього було оголошено весною цього року. Він обіцяє бути досить потужним, з 150 ядрами та підтримкою передових технологій, таких як PCIe 6.0 та CXL 3.0. Заплановано, що введення MONAKA на ринок відбудеться в 2027 році. Цей процесор є результатом спільних зусиль компанії Fujitsu та державного фінансування, виділеного урядом Японії.

Процесор MONAKA від Fujitsu є високопродуктивним та енергоефективним процесором нового покоління, призначеним для підвищення продуктивності та енергоефективності центрів обробки даних (ЦОД). Він розробляється для обробки даних з високою швидкістю, що необхідно для застосувань у галузі штучного інтелекту та цифрової трансформації.

MONAKA базується на архітектурі процесорів Arm з набором інструкцій Armv9-A та підтримкою масштабованих векторних розширень SVE2. Він складатиметься з 3D-сборки чиплетів і буде вироблятися на техпроцесі 2 нм від TSMC. У процесорі буде приблизно 150 ядер, підтримка пам'яті DDR5 та інтерфейс PCIe 6.0 з CXL 3.0. Для охолодження йому буде достатньо повітряного охолодження.

Fujitsu очікує, що MONAKA буде в два рази більш енергоефективним, ніж конкуруючі процесори, і в два рази швидше оброблятими дані в обчисленнях для завдань штучного інтелекту. Для забезпечення безпеки даних в архітектурі Armv9-A використовується архітектура конфіденційних обчислень Arm Confidential Compute Architecture (CCA).

Також повідомляється, що у наступнику суперкомп'ютера Fugaku, який буде запущений у 2030 році, будуть використовуватися процесори, розроблені з використанням технологій, задіяних у MONAKA. На відміну від спеціалізованих HPC-процесорів FUjitsu A64FX, які стали основою Fugaku, чипи MONAKA є більш універсальними рішеннями.

Комментарии: