Новини

Стрічкові накопичувачі є дешевшими і набагато екологічнішими за жорсткі диски для зберігання "холодних" даних.

18 августа, 2023. 04:08
На накопичувачі припадає значна частина викидів вуглецю та енергозатрат IT-індустрії. Як повідомляє портал IEEE Spectrum, експерти впевнені, що в найближчому майбутньому можна забезпечити екологічну безпеку та економічну ефективність зберігання за допомогою технології зберігання інформації на магнітних стрічках.

За даними експертів, у 2019 році 60% всіх даних були "холодними", тобто рідко використовуваними, але все ще дуже важливими. Повний перехід на стрічкові накопичувачі (LTO) для таких даних дозволить знизити не лише викиди CO2, але і покращити економічні показники. За деякими оцінками, при переході на LTO світові викиди вуглекислого газу, пов'язані з накопичувачами, знизяться на 58% або на 79 млн тонн.

Потреба в накопичувачах лише зростає, і вже в 2025 році, за даними IDC, доведеться зберігати 17 зетабайтів даних. Як виявили IDC разом із Seagate, у 2021 році 62% даних зберігалися на HDD, 9% на SSD і 15% - на LTO. Хоча HDD об'єктивно зручніші та значно швидше LTO, середній термін служби жорстких дисків становить всього 5 років, протягом яких генерується еквівалент 2,55 кг CO2 на 1 терабайт щорічно. Для стрічкових сховищ цей показник становить всього 0,07 кг/рік.

При переході на LTO зменшаться і обсяги електронних відходів. Якщо HDD в середньому працюють 5 років, то стрічкові накопичувачі - 10; тому їх доведеться міняти вдвічі рідше. Наприклад, якщо ЦОД зберігає 100 петабайтів даних протягом 10 років, то використання HDD призведе до появи 7,4 тонни електронних відходів. Якщо 60% інформації перенести на стрічки, відходів стане менше на 51% - 3,6 тонни. Таким чином, за рядом параметрів стрічкові накопичувачі будуть бажанішими за HDD ще принаймні десятиліття.

Фінансова вигода такого підходу також очевидна. За оцінками Fujifilm, зберігання 100 петабайтів обійдеться в $17 707 468, тоді як при переміщенні 60% даних на стрічки вартість зберігання знизиться до $9 476 339. І якщо великі оператори активно закуповують LTO, то для багатьох інших правильна оцінка того, які саме дані є "холодними", є непростою та дороговартісною задачею - це одна з причин повільного відмови від HDD на користь стрічкових рішень в малих ЦОД.

Тим не менше, майбутнє стрічкових накопичувачів залишається під питанням. Хоча вони поки мають конкурентну перевагу перед жорсткими дисками, вже ведуться розробки накопичувачів нового типу. Втім, технології LTO теж не стоять на місці. Так, на початку року Western Digital запропонувала новий тип накопичувачів - високоінтегрований LTO-картридж у корпусі HDD.

Комментарии: