Статті

Повільно працює телефон ― як прискорити його роботу

08 ноября, 2022. 09:11 За матеріалами ESET
Теги: #ESET
Інтенсивне щоденне використання смартфона може призвести до певних проблем у роботі, зокрема зменшення його продуктивності. Щоб з’ясувати, чому так відбувається, спеціалісти ESET розглянули поширені причини та підготували поради, які допоможуть прискорити роботу телефона.

Як прискорити роботу телефона?

1. Видаліть непотрібні додатки.

Перш ніж виконувати будь-які перезавантаження або скидання, перегляньте програми, встановлені на вашому смартфоні. Чим більше додатків та даних зберігається на пристрої, тим повільніше він може працювати. Намагайтеся видаляти непотрібні програми з телефона. Це покращить продуктивність смартфона через зменшення фонової активності та використання пам’яті. Щоб видалити додаток, натисніть та утримуйте значок, а потім натисніть «Видалити».

Щоб звільнити додаткове місце для кращої роботи,ви можете також очистити оперативну пам’ять. Для цього на пристроях Android перейдіть в «Налаштування», виберіть «Батарея та обслуговування пристрою», потім натисніть «ОЗП» та «Очистити». Також в цьому розділі ви можете налаштувати список додатків, які не можуть працювати у фоновому режимі. Для цього натисніть «Акумулятор» та «Обмеження фонового використання» та виберіть «Програми в режимі глибокого сну».

Якщо є програма, якою ви користуєтеся не дуже часто, ви можете просто вимкнути її. Таким чином додаток не працюватиме у фоновому режимі та не отримуватиме оновлення. Деякі телефони Android постачаються зі стандартними програмами, попередньо встановленими виробником пристрою, які вам не обов’язково потрібні. На жаль, деякі з них не можна видалити або вимкнути.

На пристроях iPhone ви можете видалити програму, зберігаючи її дані для повторного завантаження. Для цього перейдіть в «Параметри», виберіть розділ «Загальні» та «Сховище iPhone». Тепер перегляньте список програм та позначте ті, якими ви насправді не користуєтеся та натисніть «Усунути програму». Цей варіант підійде у випадку, коли ви не хочете видаляти програму та дані, пов’язані із нею.

2. Перевірте наявність оновлень додатків та пристрою.

Програми потрібно оновлювати, щоб отримати нові функції, покращити їх продуктивність або виправити виявлені помилки. Для цього на смартфоні Android відкрийте Google Play, натисніть на іконку свого профілю у верхньому правому куті, виберіть «Керування: додатки й пристрій», «Доступні оновлення» та «Оновити всі». Більше про важливість своєчасного оновлення програм читайте за посиланням.

Так само, як і програми, смартфони потребують регулярних оновлень для підтримки коректної роботи, покращення функціонала та усунення всіх помилок та проблем безпеки. На телефонах Android для цього варто перейти у меню «Налаштування», обрати «Оновлення ПЗ» та «Завантаження та встановлення». Ви також можете зробити це автоматично під час підключення до мережі Wi-Fi.

На смартфонах Apple для цього варто перейти до меню «Параметри» у розділ «Загальні» та вибрати «Оновлення ПЗ». Ви можете «Завантажити та встановити» останню доступну версію або налаштувати автоматичне оновлення вночі.

3. Очистіть кеш та історію браузера.

Уся ваша історія вебперегляду, збережені паролі, файли cookie та ваші онлайн-дані зберігаються на пристрої. Щоб звільнити пам’ять та прискорити роботу телефона, варто видалити ці дані. Якщо ви користуєтеся Chrome, Edge або іншим браузером на пристрої Android, перейдіть у «Налаштування», виберіть програму свого браузера, натисніть «Місце збереження» та «Очистити кеш». У цьому ж меню ви також можете вибрати «Керування пам’яттю», щоб видалити інші дані вебперегляду.

Якщо ви маєте iPhone та використовуєте Safari, перейдіть до меню «Параметри» та знайдіть «Safari». Потім прокрутіть донизу та виберіть «Стерти історію і дані сайтів», щоб видалити всю історію, кеш та файли cookie. У разі використання іншого браузера, наприклад Chrome або Edge, відкрийте цю програму, виберіть «Налаштування», натисніть «Конфіденційність і безпека» та «Очистити дані вебперегляду».

4. Перезапустіть або скиньте телефон до заводських налаштувань.

Незалежно від моделі та операційної системи мобільного пристрою тривале використання сповільнюють їх роботу. Іноді звичайне перезавантаження системи може допомогти прискорити роботу телефона. Тому в першу чергу варто вимкнути та знову увімкнути пристрій. Якщо цей метод спрацює, ви можете виконувати періодичні перезавантаження, щоб уникнути сповільнень.

В іншому випадку потрібно спробувати скинути пристрій до заводських налаштувань. Це призведе до видалення всіх програм і даних, тому зробіть резервну копію для відновлення попередніх налаштувань та вмісту. Після цього, на телефонах Android перейдіть до меню «Налаштування», виберіть «Загальне керування» та натисніть «Скидання».

Для скидання iPhone до заводських налаштувань відкрийте «Параметри», перейдіть у «Загальні», натисніть «Перенести дані чи скинути iPhone» та «Стерти весь вміст і параметри». Це може бути найефективнішим інструментом, коли вашому пристрою важко виконувати основні функції, наприклад, відкривати прості системні програми.

Кожен місяць з’являються нові моделі смартфонів. І цілком ймовірно, що через повільну роботу свого смартфона більшість вважає його застарілим, а його функціонал та продуктивність обмеженою. Однак виконавши вище перелічені кроки, ви зможете прискорити роботу телефона. Крім того, ви можете замінити певні частини телефона для його довшої роботи. Зокрема прискорити роботу телефона може заміна батареї після 2-3 років використання.

Також варто переконатися у безпечному використанні смартфона, зокрема подбати про його захист від різних шкідливих програм, які також можуть впливати на продуктивність та спричиняти повторні збої в роботі пристрою. У цьому допоможе рішення з безпеки, яке захистить ваш пристрій від різних онлайн-загроз без впливу на його продуктивність роботи. Щоб дізнатися, чи зламали ваш смартфон і як видалити загрозу, читайте за посиланням.

Читайте також:

Чи можуть хакери викрасти ваш відбиток пальця – недоліки біометричної автентифікації

Як захистити телефон дитини від онлайн-загроз

Дуже повільне Wi-Fi з’єднання: що робити та як збільшити швидкість Інтернету

Материалы по теме:
Комментарии: