Статті

Розуміння ролі керуючого даними в інфраструктурі організації

24 августа, 2022. 09:08 За матеріалами Oberig IT
Теги: #Oberig_IT, #SolarWinds
“Багато років тому, коли я тільки починав працювати у сфері ІТ в Омасі, штат Небраска, я зрозумів, що область даних буде продовжувати розвиватися, і тому завжди будуть потрібні люди, які працюють з даними та розуміють їх. Незалежно від того, в якій галузі працює людина – фінансовій, медичній, урядовій, транспортній чи роздрібній торгівлі – комусь доведеться працювати з бізнес-даними та підтримувати їх, інакше бізнес зазнає краху. Це усвідомлення привело мене у світ баз даних та SQL Server.

З тих пір я мав можливість спостерігати, як ландшафт посад, пов’язаних з даними, еволюціонує в різні функції, такі як data scientist, data architect, data analyst, business intelligence analyst, machine learning – і цей список можна продовжувати. Хоча еволюція цих посад, пов’язаних з даними, продовжуватиметься, один аспект залишається постійним: кожна посада відіграє певну роль в управлінні даними, і всі ми так чи інакше є керуючими даними.”

Джон Морхаус – головний консультант Denny Cherry & Associates Consulting.

Давайте поговоримо про те, що таке керування даними і що означає бути керуючим даними.

Що таке керування даними?

Одна з проблем управління даними в організаціях полягає в тому, що системним адміністраторам та адміністраторам баз даних (DBA), як правило, не вистачає ширшого розуміння самих даних, що важливо для управління Data Governance.

Data Governance— це процес забезпечення послідовного визначення критично важливих бізнес-даних, таких як списки клієнтів, рахунки-фактури тощо. Ландшафт даних містить бізнес-дані, що генеруються програмами або зовнішніми джерелами.

Мерріам Вебстер визначає управління як «проведення, нагляд чи управління чимось».

Об’єднання цих пояснень для спрощення визначення керування даними може допомогти зрозуміти роль керуючого даними у нагляді, обробці даних та управлінні даними.

Ким є працівник, що керує даними?

Роль адміністратора даних, який, як правило, входить до складу бізнес-команди, – робота з технологічною групою для забезпечення управління даними та безпеки організації.

Як згадувалося, роль розпорядника даних підпадає під всеосяжну парасольку управління даними. Деякі організації мають спеціальну групу з управління даними широкого профілю, тоді як інші можуть передати цю роботу на аутсорсинг окремим бізнес-підрозділам з найкращим знанням сфери бізнесу.

До сфери управління даними входить кілька відповідальних осіб, які приймають рішення. Ними зазвичай є власники бізнесу, технологи та представники даних (включаючи стюардів). Основним обов’язком групи управління даними є визначення та встановлення політик управління даними на організаційному рівні. Політики управління даними допомагають забезпечити захист від зловживань, пошкоджень, крадіжок або інших несприятливих подій.

Одним із способів використання управління даними є класифікація даних, що дозволяє класифікувати дані, найчастіше за рівнем чутливості чи нормативними вимогам. У разі витоку даних або зовнішньої атаки класифікація дозволить вам легше визначити відповідні заходи в залежності від того, який тип даних був розкритий. Керуючі даними працюють з командами, щоб забезпечити дотримання цих правил та впровадити процеси для управління даними.

Чому важливо керувати даними?

Простіше кажучи, управління даними – це довіра. Правильне управління даними створює рівень довіри на всіх рівнях будь-якої організації. Така довіра дозволяє організаціям використовувати дані для прийняття обґрунтованих бізнес-рішень як операційних, так і стратегічних. Дані мають бути надійними у будь-якому випадку. Забезпечення належного управління даними сприяє зміцненню впевненості споживачів у тому, що якість даних є точною та надійною.

Якщо споживачі не можуть довіряти даним, що залишається? Нічого, крім великого невпорядкованого набору марних даних, які не потрібні жодній організації після значних інвестицій часу, грошей та зусиль у генерування критично важливих даних. Без керування даними, ви можете отримати нульову віддачу від своїх інвестицій.

Що робить керуючий даними?

Ролі керуючих даними можуть мати широкі компетенції або бути вузькопрофільними. Організації необхідно визначити, як виглядає ця роль, а також деякі життєво важливі елементи, які мають бути пріоритетними для стюарду даних.

Роль керуючого даними може бути чи не бути технічною, але вона є найважливішою частиною бізнес-процесу. Хоча ця посада потребує широкого світогляду, вона не обов’язково потребує практичних технічних знань. Натомість необхідно знати, що організації мають вживати конкретних дій для забезпечення належного поводження з критичними аспектами даних, такими як безпека та якість. Часто роль керівника даними є бізнес-роллю, а чи не технічною роллю. Чи займає керуючий даними технічну роль, залежить від організації.

Часто видно, що ця роль більше відповідає команді аналітиків даних, основним завданням яких є надання комплексної аналітики та звітності щодо поточної діяльності компанії.

Також важливо відрізняти керуючого даними від власника даних. Зазвичай, це різні люди. Власник даних відповідає за загальні рішення щодо кожної відповідної вихідної системи. Власники даних контролюють належне використання даних у межах своєї юрисдикції. Якщо є певний власник даних, керуючий даними виступає як агент власника даних, надаючи експертні знання про дані, відповідні інструменти даних або процеси даних, а також забезпечуючи дотримання правил та політик управління даними. Давайте докладніше розглянемо деякі з цих посадових функцій та ініціатив.

Підтримка якості даних

Одним із важливих факторів у будь-якій організації є якість даних. Якщо якість даних низька, їм не можна довіряти, тому їх слід відкинути. Розпорядник даних працює в тісному контакті з будь-якою системою запису, щоб забезпечити наявність та підтримання належного контролю для забезпечення високої якості даних. Ці вимоги якості даних можуть виходити від групи управління даними, а можуть і не виходити.

Забезпечення безпеки даних

В організаціях, у яких я працював, існує мантра: безпека – це робота кожного. Безпека даних нічим не відрізняється. Багато організацій роблять значні зусилля для забезпечення безпеки власних даних, використовуючи такі засоби контролю, як шифрування даних, списки контролю доступу, аудити безпеки та інші. Керуючі даними повинні бути у тісній взаємодії з групами, що фізично займаються технічними аспектами безпеки.

Виконання перевірки даних

Всі рішення в житті ґрунтуються на інформації або даних, отриманих звідкись. Неважливо, чи є джерелом інформації програма, розгорнута у вашій організації, або дані з вашого власного досвіду. Важливим є те, наскільки достовірні дані при прийнятті рішення. Ви можете прийняти помилкове рішення, якщо дані помилкові або не заслуговують на довіру, що призведе до потенційно катастрофічних наслідків. Щоб запобігти таким ситуаціям, фахівці з управління даними прагнуть забезпечити максимальну достовірність даних, вироблених вихідними системами, щоб подальші рішення були більш точними.

Стандарти та керівні принципи у сфері даних

Стандарти та керівництва забезпечують організаціям метод забезпечення узгоджених результатів. Розробка стандартів для потоків даних може бути складнішою, ніж розробка інших стандартів, оскільки це завдання вимагає високорівневого представлення даних. Такий високорівневий огляд гарантує, що всі ключові моменти життєвого циклу даних будуть враховані та розглянуті. Керуючий даними буде грати вирішальну роль у розробці та підтримці будь-яких стандартів або керівних принципів, необхідних організації.

Нагляд за життєвим циклом даних

У міру зростання організацій потреба у нових додатках та процесах продовжуватиме розвиватися. Оскільки ці програми та процеси залежать від даних від початку і до кінця, необхідно від початку залучити адміністратора даних для контролю життєвого циклу даних. Вони мають вживати заходів для забезпечення відповідності даних будь-яким стандартам чи рекомендаціям. Вони також повинні відстежувати дані з моменту їх створення та будь-якого продовження потоку даних для подальших споживачів.

Чому керування даними залишається актуальним

Забезпечення успішного використання даних у вашій організації є обов’язком усіх фахівців щодо даних, навіть якщо це не є вашою основною посадовою функцією. Як професіонали в області даних, ми всі повинні прагнути краще розуміти дані та їх здатність сприяти змінам, особливо зараз, коли якість даних виходить на перший план як більш цінний актив для організацій, ніж фізичні активи. Коли ви почнете розуміти та працювати над покращенням управління даними, обов’язково ознайомтеся з SolarWinds Database Mapper. Його можливості допоможуть переконатися, що управління даними розглядається та обробляється належним чином.

З питань проведення індивідуальної демонстрації, пілотного тестування рішення SolarWinds і організації партнерських тренінгів звертайтеся, будь ласка: 

[email protected], +38 073 168 08 65.

Джерело: https://bit.ly/3mcXoiY

 

Материалы по теме:
Комментарии: