Статті

Що робити, якщо комп’ютер працює повільно ― поради спеціалістів

18 серпня, 2023. 04:08 За матеріалами ESET
Теги: #Microsoft, #Windows, #ESET
Повільна робота комп’ютера може вплинути на швидкість виконання щоденних завдань та спричинити зайві клопоти. Але перш ніж купувати новий пристрій, є кілька простих і ефективних кроків, які можуть прискорити роботу вашого повільного комп’ютера.

Щоб допомогти в цьому, спеціалісти ESET підготували ряд корисних порад для виправлення повільної роботи вашого пристрою – від очищення місця на жорсткому диску до оновлення системи. 

1. Очистіть пристрій

Спочатку перегляньте папку «Завантаження» та всі інші папки, де ви зберігаєте документи, фотографії чи відео, та видаліть те, що вам вже не потрібно. Крім того, варто також використовувати резервне копіювання або хмарне сховище для зберігання всіх файлів, які займають багато місця та які непотрібні щодня. Насправді слід зберігати резервні копії для всіх важливих файлів на випадок збою роботи комп’ютера.

2. Навчіться управляти своїми програмами

Перейдіть до меню «Пуск», натисніть «Налаштування» та оберіть «Програми». Перегляньте список усіх програм на комп’ютері та у разі виявлення непотрібних видаліть їх. Таким чином ви не тільки звільните місце, але й зменшите фонову активність, оскільки сервіси, пов’язані з цими програмами, не будуть використовувати додаткові ресурси.

3. Звільніть місце у сховищі

Починаючи з Windows 10, компанія Microsoft впровадила функцію під назвою «Датчик сховища», яка допомагає у використанні пам’яті та управлінні очищенням комп’ютера. Ця функція дозволяє також автоматично видаляти тимчасові файли, очищувати кошик або видаляти старі завантажені файли. Щоб увімкнути її та налаштувати, перейдіть до меню «Налаштування», натисніть «Система», а потім оберіть «Сховище».

В іншому випадку ви можете зробити це і вручну. У тому ж меню «Сховище» ви можете перевірити, зокрема, чи є великі файли, які давно не відкривали і які можуть займати багато місця. Після цього перегляньте список файлів та оберіть ті, які можна видалити.

4. Оберіть програми, які вам потрібні під час запуску комп’ютера

Щоб полегшити роботу пристрою і собі, обмежте кількість програм, які автоматично запускаються під час входу. Для цього перейдіть у налаштування та знайдіть «Програми, що запускаються під час завантаження». Вибравши програму, клацніть правою кнопкою миші та вимкніть її. 

5. Налаштуйте параметри конфіденційності

Це не тільки допоможе вам пришвидшити роботу повільного комп’ютера, але й дозволить контролювати, як програми використовують такі служби, як ваше місцезнаходження чи мікрофон.

Поверніться до налаштувань, виберіть розділ «Конфіденційність», потім перейдіть до кожного з наступних пунктів: «Розташування», «Камера», «Мікрофон» тощо та вимкніть доступ додатків, яким ці можливості непотрібні. Наприклад, ви можете вимкнути мікрофон для Cortana, якщо ви не використовуєте помічник Microsoft. 

Пам’ятайте, навіть за умови нормальної роботи комп’ютера, звертайте увагу на це меню, щоб знати, які дозволи ви надаєте встановленим програмам.

6. Управління енергозбереженням

У разі необхідності збільшити час роботи ноутбука без підключення до джерела живлення у налаштуваннях виберіть «Система», перейдіть до розділу «Акумулятор» та увімкніть режим економії заряду. 

7. Вимкніть візуальні ефекти

Для цього перейдіть у «Налаштування», виберіть «Спеціальні функції», а потім натисніть «Дисплей». Перейшовши в цей розділ, необхідно вимкнути ефекти прозорості та анімації. Це може допомогти пришвидшити роботу вашого пристрою. 

8. Встановіть актуальні оновлення

Оновлення застосовують деякі виправлення та налаштування, які можуть значно підвищити продуктивність окремих програм та системи загалом. Крім того, оновлення забезпечують необхідний захист від уразливостей, якими можуть скористатися хакери.

Для цього у меню «Пуск» введіть Windows Update та натисніть Enter, тоді система покаже всі доступні оновлення, а вам потрібно лише натиснути «Завантажити та встановити». Надалі Windows сповіщатиме вас про майбутні оновлення, але для більшої впевненості можете переглядати це меню час від часу.

9. Перевірте пристрій на наявність шкідливих програм

Хоча споживання пам’яті може збільшитись під час сканування рішеннями з безпеки, це необхідно та важливо. Щоб уникнути сканування у фоновому режимі, ви можете робити це вручну. Захист комп’ютера від шкідливого програмного забезпечення запобігає використанню його ресурсів у зловмисних цілях і захищає ваші файли та особисту інформацію. Варто зазначити, що рішення ESET забезпечують багаторівневий захист від різних видів загроз, при цьому здійснюючи мінімальний вплив на продуктивність системи.

10. Перезавантажте комп’ютер

Це фінальний крок, який ви можете зробити самостійно, не звертаючись за допомогою до спеціалістів. Якщо кроки вище не допомогли, ви можете спробувати повернути початкові налаштування комп’ютера.

Для цього перейдіть у «Налаштування», натисніть «Оновлення та захист» та виберіть «Відновлення». Однак перед цим зробіть резверну копію важливих для вас файлів та збережіть її в хмарі чи на змінному носії. Це допоможе відновити потрібні документи у випадку їх втрати під час процесу відновлення пристрою.

Також, пам’ятайте, що постійна робота вашого комп’ютера без зупинки лише тому, що його запуск займає багато часу, є поганою звичкою. Натомість ви можете використовувати режим сну для пристрою, але при цьому обов’язково перезавантажуйте комп’ютер кожні 2-3 дні. Це важливо, оскільки перезавантаження пристрою змусить його виконати всі необхідні інсталяції та оновлення, а також закрити всі програми.

Материалы по теме:
Коментарі: