Статті

Розбір складності управління безпекою гібридної хмари

13 июля, 2022. 09:07 За матеріалами Oberig IT
Теги: #Oberig_IT, #AlgoSec
Між безпекою та стабільністю існує тонка грань. Як же забезпечити роботу ІТ-активів, зберігаючи при цьому високий рівень безпеки? Перехід від традиційних центрів обробки даних до гібридного хмарного мережевого середовища зробив революцію в побудові мереж підприємств, дозволивши їм знизити апаратні та експлуатаційні витрати, масштабуватися відповідно до потреб бізнесу і бути більш гнучкими.

Коли підприємства вирішують запровадити гібридну хмарну модель, безпека часто одна із основних проблем. Додаткова складність, пов'язана з гібридним хмарним середовищем, у свою чергу, може зробити забезпечення безпеки ресурсів за єдиним стандартом надзвичайно складним завданням. Це особливо актуально, коли йдеться про управління тонкощами поведінки та політики бізнес-додатків.

Більш того, безпека гібридної хмари є ще більшою проблемою, коли організації не можуть повністю контролювати життєвий цикл загальнодоступних хмарних сервісів, які вони використовують. Наприклад, коли організація відповідає лише за розміщення частини своїх критично важливих для бізнесу робочих навантажень у загальнодоступній хмарі та практично не контролює постачальника послуг розміщення, вона навряд чи зможе забезпечити дотримання узгоджених стандартів безпеки в обох середовищах.

Управління безпекою гібридної хмари

Безпека гібридної хмари потребує тривалого періоду планування та інвестицій для забезпечення безпеки підприємств. Це пов'язано з тим, що гібридні хмарні середовища за своєю природою складні і зазвичай включають кілька постачальників. Для ефективного управління цими складними середовищами організаціям знадобиться комплексний підхід до безпеки, який вирішує кожну з таких проблем:

  • Стратегічне планування та нагляд: розробка та застосування політик у гібридних хмарах
  • Управління відносинами з кількома постачальниками та сторонніми засобами управління безпекою: засоби управління безпекою хмарної інфраструктури, продукти безпеки, що надаються хмарними та сторонніми постачальниками, а також сторонні локальні продукти для забезпечення безпеки.
  • Управління технологіями, що забезпечують безпеку, у кількох середовищах: локальне середовище, загальнодоступна хмара та приватна хмара.
  • Управління кількома зацікавленими сторонами: CISO, ІТ/мережевою безпекою, SecOps, DevOps та хмарними командами.
  • Автоматизація робочих процесів: автоматичне реагування на вимоги бізнесу, що змінюється, що вимагають автоматичної та безпечної підготовки змін політик у гібридній хмарі.
  • Оптимізація безпеки та гнучкості: узгодження толерантності до ризиків з командами DevOps для управління безпекою бізнес-додатків та підключенням.

Враховуючи ці проблеми, ось 5 кроків, які ви можете зробити, щоб ефективно вирішувати проблеми безпеки гібридної хмари.

Крок 1. Визначення цілей безпеки

Цілісний підхід до забезпечення високої доступності орієнтований на два критично важливі елементи будь-якого гібридного хмарного середовища: технологію та процеси. Визначення цілісної стратегії у гібридному хмарному середовищі має такі переваги:

  • Покращена експлуатаційна доступність: забезпечте безперервне підключення додатків, доступність даних та системи у гібридному середовищі.
  • Зниження ризиків: розуміння загроз безперервності бізнесу внаслідок стихійних лих чи збоїв у роботі об'єктів.
  • Покращене відновлення: забезпечення узгодженості даних шляхом дзеркального відображення критично важливих даних між основними розташуваннями у разі збою на одному сайті через декілька сайтів резервного копіювання.

Крок 2. Візуалізація усієї топології мережі

Найбільша потенційна точка відмови для розгортання гібридної хмари – це місце, де зустрічаються пропозиції загальнодоступної хмари та приватного середовища. Це може призвести до візуального розриву, який часто виникає через невідповідність між внутрішніми протоколами безпеки та стандартами безпеки сторонніх компаній, що не дозволяє командам SecOps забезпечити безпечне підключення бізнес-додатків. Рішення полягає в отриманні повної видимості всього гібридного хмарного комплексу. Для цього необхідно мати правильне рішення, яке допоможе командам SecOps виявляти, відстежувати та переносити підключення додатків без урахування базової інфраструктури.

Крок 3. Використовуйте автоматизацію для адаптивності та масштабованості

Можливість адаптації та масштабування на вимогу є однією з найбільш значних переваг гібридного хмарного середовища. Незмінно при розгляді низки переваг гібридної хмари важко уявити можливості масштабування на вимогу. Проте, підприємства можуть отримати величезні переваги, якщо правильно впровадять автоматизацію, здатну реагувати на вимогу необхідні зміни. За допомогою правильного рішення щодо автоматизації змін, запити на зміни можуть бути легко визначені та пропущені через робочий процес без порушення існуючих правил політики мережної безпеки або створення нових потенційних ризиків.

Крок 4. Зведіть до мінімуму перешкоди для освоєння

Згідно зі звітом Global Knowledge and IT Skills за 2021 рік 76% осіб, що приймають рішення в галузі ІТ, відчувають критичні прогалини у навичках у своїх командах. Розгортання гібридної хмари – складний процес, і найбільша потенційна точка відмови знаходиться там, де взаємодіють внутрішні протоколи безпеки та стандарти сторонніх виробників. Якщо цей пробіл не буде закритий, зловмисники або шкідливе програмне забезпечення можуть пройти через нього. Вирішення цього завдання вимагає уніфікації всіх положень, внесених у зміни політики, щоб команди SecOps могли ознайомитися з ними, незалежно від будь-яких нових пристроїв, доданих до інфраструктури мережної безпеки. Це застосовується до положень, пов'язаних зі зміною політики на всіх брандмауерах, сегментах, зонах, мікросегментах, групах безпеки та зонах, а також у межах кожного бізнес-додатка.

Крок 5. Забезпечте відповідність вимогам

Відповідність вимогам не може бути гарантовано, якщо підприємство не може контролювати всіх постачальників та платформи або застосовувати їх політики стандартним чином. Це може бути особливо складним завданням спробувати застосувати стандартизацію відповідності в інфраструктурі, що складається з гібридного мережевого середовища кількох постачальників. Щоб вирішити цю проблему, підприємства повинні змусити свої команди SecOps переключити свою увагу з чистого управління технологіями на масштабніше уявлення, яке гарантує, що їхні політики мережевої безпеки послідовно відповідатимуть нормативним вимогам у всій гібридній хмарі.

Резюме

Безпека гібридної хмари є серйозною проблемою для підприємств. Це пов'язано з тим, що гібридні хмарні середовища за своєю сутністю є складними, у них беруть участь кілька провайдерів, і вони впливають на те, як підприємства керують своїми бізнес-додатками та загальними ІТ-активами. Щоб дізнатися, як досягти оптимального рішення для забезпечення безпеки гібридної хмари, читайте далі та дізнайтеся, як можна спростити свій процес.

З питань проведення індивідуальної демонстрації, пілотного тестування рішення Algosec і організації партнерських тренінгів звертайтеся, будь ласка: [email protected], +38 093 801 04 41.

Джерело: https://bit.ly/3OB8jzc

Материалы по теме:
Комментарии: